Wyposażenie mieszkań
Wednesday December 12th 2018

Wybór baterii prysznicowej

Kabina prysznicowa wymaga zainstalowania baterii, przy czym o jej wyborze w pierwszej kolejności zdecyduje wymagany sposób montażu. Dwie główne możliwości to baterie naścienne, inaczej natynkowe oraz baterie podtynkowe.

Bateria prysznicowa natynkowa
Baterie te montuje się do rur wyprowadzonych ze ściany. Ich montaż jest nie tylko tańszy, ale także łatwiejszy do przeprowadzenia. Tego typu rozwiązanie umożliwia zmianę umiejscowienia baterii w granicach 2 cm.

Bateria prysznicowa podtynkowa od Eksperci Łazienek
Tego typu rozwiązanie to wariant nowocześniejszy. Zaletą baterii tego typu jest to, iż zajmują mniej miejsca w kabinie prysznicowej, co może okazać się ważne, jeśli nie dysponuje się dużą powierzchnią. Należy jednak pamiętać, iż montaż tego typu baterii należy rozpocząć przed zakończeniem prac wykończeniowych, ponieważ wymagają one umieszczenia pod okładziną ścienną mechanizmu sterującego.

Ważne elementy baterii prysznicowej
Wybierając baterię prysznicową należy dokonać m.in. wyboru dotyczącego ilości uchwytów. Baterie jednouchwytowe umożliwiają sterowanie przepływu i temperatury wody jedną dźwignią, natomiast baterie dwuuchwytowe wykorzystują w tym celu dwa odrębne kurki.

Ważnym elementem jest również sposób, w jaki zostanie podany strumień wody podczas kąpieli. Tradycyjne rozwiązania to oczywiście słuchawka  prysznicowa, alternatywą dla niej stała się deszczownica, montowana na ścianie lub suficie.

Related Tags:

More from category

Najważniejsze elementy wyposażenia każdej łazienki
Najważniejsze elementy wyposażenia każdej łazienki

Urządzenie łazienki to nie lada wyzwanie dla każdej osoby, ponieważ jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w [Read More]

Kupno ścianek prysznicowych
Kupno ścianek prysznicowych

Nie jest łatwym zadaniem takie wyposażeniem łazienki, aby była ona jednocześnie całkowicie funkcjonalna i [Read More]

Umywalka – jeden element wyposażenia, a tyle oczekiwań
Umywalka – jeden element wyposażenia, a tyle oczekiwań

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki jest umywalka. Narażona na dużą eksploatację, dodatkowo [Read More]

Kolorowy świat patchworku
Kolorowy świat patchworku

Patchwork to sztuka łączenia ze sobą kawałków wzorzystych materiałów w taki sposób, aby uzyskać efektowną [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives